Karlosa Bautes (Carlos Baute) stipendija

 
Karloss Baute

Karloss Baute dzimis 1974. gada 8. martā Karakasā, Venecuēlā. Viņa tēvs Alfonso Baute ir no Spānijas, māte Clara Jiménez dzimusi Venecuēlā. Karloss Baute ir mūziķis, komponists, modelis, aktieris un dejotājs. Viņa muzikālā karjera sākās jau 13 gadu vecumā, kad viņš bija slavenas jauniešu grupas Los Chamos dziedātājs. Kopā ar šo grupu tika izdots albums un apceļotas vairākas Latīņamerikas valstis.

Astoņpadsmit gadu vecumā Karloss sāka solo mūziķa karjeru. Dziesma Colgando en tus manos no albuma De mi puño y letra 2008. gadā kļuva par hitu visā pasaulē. Tika pārdots 400 000 šā albuma kopiju, saņemot platīna disku Spānijā un zelta disku Venecuēlā. Dziesma Cologando en tus manos vairākus mēnešus bija Čīles, Argentīnas, Hondurasas un Kolumbijas muzikālo topu virsotnē. Savas karjeras laikā Karloss ir izdevis 11 albumus, pārdevis divus miljonus albumu disku kopiju, ierindojies starp klausītākajiem mūziķiem vietnē Spotify un Youtube.com. Šā gada sākumā sadarbībā ar kolumbiešu grupu Piso 21 klajā nāca dziesma spāņu valodā Ando buscando.

2004. gadā Karloss pārcēlās uz Spāniju un ieguva Spānijas pavalstniecību. 2012. gada jūnijā Latvijā, Koknesē, viņš apprecējās ar arhitekti Astrīdu Klišāni. 2016. gadā ģimenē piedzima dēls Markuss.

Karloss Baute stipendiju dibināja 2016. gada decembrī, kad juvelierizstrādājumu uzņēmums Spānijā Chocrón Joyeros rīkoja labdarības akciju – tika veidots katalogs ar desmit prestižākajām pasaules kultūras, izklaides, mākslas, sporta un modes nozarēm personībām. Slavenības apņēmās fotografēties katalogam apmaiņā pret finansiālu ieguldījumu kādā labdarības nozarē. Savus nopelnītos līdzekļus – 2500 eiro – Karloss izvēlējās ziedot Vītolu fonda stipendijām. Šis ir jau otrais Karlosa Bautes ziedojums – fondam tiek atvēlēti arī līdzekļi, kurus Karloss saņem, ja Spānijas radio tiek pasūtīta un atskaņota kāda no viņa dziesmām.

Karlosu Bauti sākt sadarbību ar Vītolu fondu pamudināja viņa sievas vectēva Viļa Vītola paraugs – Karloss allaž pret viņu ir izjutis dziļu cieņu un atzinis, ka Vītola kungs ir piemērs, kā nodzīvot mūžu un kā prast mīlēt – gan sev tuvos cilvēkus, gan savu Tēvzemi.

http://www.carlosbauteoficial.com/

 

How to find us?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B

Contact us