Egona Roberta Kaimiņa piemiņas stipendija


Egons un Rita Kaimiņi

Egons Roberts Kaimiņš dzimis 1927. gada 9. decembrī Saldū. Abi vecāki bija vidzemnieki – no Valmieras puses. Ģimene dzīvoja Saldū. Tēvs Roberts Kaimiņš bija inženieris mežzinis. Kad Egonam bija tikai divi gadi, tēvs aizgāja mūžībā. Māte ar mazo Egonu pārcēlās uz Valmieru, kur strādāja virsmežniecībā par grāmatvedi.

1944. gadā Egonu iesauca vācu armijā. Viņš nokļuva Vācijā, Egerā. Kad tuvojas krievu fronte, Egons kopā ar biedriem devās tālāk uz rietumiem, vispirms nokļuva Hamburgā, tad citās Vācijas pilsētās. Kad beidzās karš, Egons nonāca amerikāņu zonā Grēvenes pārvietoto personu nometnē. Viņš mācījās, pabeidza ģimnāziju, izgāja iesvētes mācību, ļoti aktīvi darbojās skautu un vēlāk roveru organizācijā.

Tad Egons izceļoja uz Angliju. Pēc pāris gadiem radās iespēja pārcelties uz Kanādu. Tur viņš dzīvoja Sault. St. Marie pilsētiņā, apprecējās, un ģimene pārcēlās uz Losandželosu. Kad izira pirmā laulība, Egons sastapa Ritu, abi salaulājās. Ģimene daudz ceļoja, abi bieži apmeklēja deju vakarus, apciemoja arī radiniekus Latvijā.

Egons Kaimiņš atstāja šo pasauli 2012. gada 14. aprīlī Rīgā, nodzīvojis mūžu tā, kā bija vēlējusi viņa māte: “Sauli, sauli dvēselē, Gaismai dodi dzīvi savu!”

Egona Kaimiņa dzīvesbiedre Rita dibina stipendiju sava vīra Egona Kaimiņa piemiņai. 2014. gada vasarā viņa stipendiju skaitu dubulto.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B

Raksti mums