BYKO-LAT stipendija /2002/


No kreisās: Kārlis Birums, Jon Helgi Gudmundsson, Agnijas Dzelme, Valts Kurpnieks

Kokapstrādes uzņēmums SIA BYKO-LAT tika nodibināts 1993.gadā kā Islandes uzņēmuma NORVIK hf meitasuzņēmums Latvijā. Šobrīd SIA BYKO-LAT ir viens no vadošajiem koksnes produkcijas eksportētājiem Latvijā. Uzņēmumam ir divas ražotnes: Kocēnu novadā un Amatas novadā.

Ražotnē Kocēnu novadā 25 ha platībā uzņēmums ražo žāvētus, ēvelētus kokmateriālus, apdares un terases materiālus, koka logus un durvis, kā arī koka paneļu mājas. SIA BYKO-LAT veic arī kokmateriālu un to izstrādājumu spiediena impregnēšanu, kas palielina kokmateriāla izturību un pretestību pret mitrumu, puvuma sēni un koka struktūras bojājumiem no kaitēkļiem.

Ražotnē Amatas novadā tiek ražotas dārza mēbeles un žogu elementi. Kā blakus produkts tiek ražotas arī kokskaidu granulas apkurei.

Vairāk nekā 90% produkcijas uzņēmums pārdod ārvalstīs - galvenokārt - Apvienotajā Karalistē, Nīderlandē, Francijā, Beļģijā, Dānijā, Norvēģijā un Islandē.

SIA BYKO-LAT neto apgrozījums 2014.gadā pārsniedza 54 milj. EUR. Uzņēmums nodarbina vairāk nekā 400 darbinieku.

SIA BYKO– LAT regulāri atbalsta sporta kluba „Kocēni” florbola komandu, sekmējot inventāra iegādi, kā arī piedalīšanos dažādos turnīros, sniedz savu atbalstu Kocēnu pamatskolai grāmatu un inventāra iegādē, rīko ģimeņu svētkus Valmieras novadā.

Tikšanās 2015. gada aprīlī ar uzņēmuma BYKO-LAT stipendiātiem

Sadarbību ar Vītolu fondu SIA BYKO-LAT uzsāka 2002.gadā, dibinot vienu stipendiju, kura tika piešķirta Valmieras novada jaunietim. 2015.gadā BYKO-LAT uzņēmums palielina stipendiju skaitu no piecām uz desmit.  

www.byko.lv

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Darba laiks: 8.00-16.00

Raksti mums